כל מה שרציתם לשאול...

כאן תמצאו תשובות לכל השאלות אודות פרוייקט המנבטה. החל מתהליך הקבלה, תנאי השתתפות ועד תגמול כספי ופעילות שוטפת. אם יש לך עוד שאלה שלא מצאת עליה כאן מענה, נשמח לענות באופן אישי באמצעות דף צור קשר.

כל תושב/ת של המועצה האזורית חבל אילות שיש לו או לה רעיון שעשוי לפתח יוזמות בחבל אילות – בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומשאבי הטבע בערבה ובאילת.

לצערנו לא. אנחנו מנסים לעודד יזמות מקומית ולכן אנחנו רוצים לעודד תושבים של האזור. 

לא. הדגש של המנבטה הוא על חדשנות טכנולוגית, על ייצור. תעשיית השירותים היא חשובה, אבל זה כבר עניין אחר.

לקראת כל סוף שנה קלנדרית אנחנו מוציאים קול קורא והזמנה להגשת מועמדות. אתה שולח במייל הצעה – והיא מוערכת על ידי צוות מקצועי. מי שעובר את הסינון הראשוני, מוזמן לעמוד מול הוועדה ולהסביר למה חשוב שהאזור ישקיע בו.


הקריטריונים הם: פוטנציאל עסקי / שיווקי, פוטנציאל תעסוקתי לחבל אילות, התאמת גודל ההשקעה ליכולת הגיוס והמנבטה, חדשנות / פוטנציאל טכנולוגי, חוזק צוות ניהולי / רוח יזמית, וגם איכות ההגשה.

את והצוות שלך תציגו תוכנית עבודה (אנחנו נעזור לכם במידת הצורך) ותחתמו על חוזה התקשרות. במסמך הזה מפורטים התנאים, ובין השאר יש שם התייחסות לזמן שתידרשו להשקיע בפרויקט, לשאלת זכויות היוצרים (שתישארנה שלכם), זכות סירוב ראשונה בהשקעה לקרן יק"א ועוד פרטים שבשלב זה אינם מאוד חשובים. אתם מוזמנים לקרוא את תקנון המנבטה ואת הסכם ההצטרפות.

הסכום השנתי המוקצב לכם הוא בדרך כלל 10,000 דולר, כולל מע"מ. התקציב הזה אמור לכסות את ההוצאות שיהיו לכם במהלך פיתוח המוצר – אבל את הזמן שלכם אתם משלמים. זאת, משום שבסופו של דבר העסק יהיה שלכם. בעיקרון התשלום יהיה כנגד הצגת חשבוניות. בנוסף, נעמיד לרשותכם מערכת תמיכה של אנשי מקצוע: ליווי של צוות המנבטה, מנטור, יועצים ומרצים שיעבירו פעמיים בשנה יום עיון בנושאים רלוונטיים. כמון כן, המנבטה תממן יעוץ מקצועי לפי הצורך: רישום פטנטים , יעוץ שיווקי, ליווי עסקי וכו'…

כן, אנחנו נהיה בקשר רצוף ומדי כחודשיים תתבקשו לתת דיווח על ההתקדמות בפרויקט ועמידה בלוחות הזמנים. יהיו מפגשים סדירים עם ההנהלה הפעילה, ולפחות פעם אחת גם עם חברי הוועדה המייעצת.

זה לא אתם, זה אנחנו. אנחנו רוצים להראות תוצאות מהר (אקסלרטור) ולא נוכל לקבל יזמים שמראש יודעים שלא יעמדו במגבלות הזמנים שלנו. 

הוועדה המייעצת למנבטה כוללת את המשתתפים הבאים
זאב מילר, מנכ"ל קרן יק"א ישראל
פרופ' יונה חן (פרופסור אמריטוס, האונ' העברית)
ד"ר חנה רוזנפלד (חקר ימים ואגמים, אילת)
דורית בנט, מנכ"לית החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות
אמציה בן ארצי – יזם הייטק
גליה בן ארצי – יזמית
נעם אילן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחב' Capital Nature
עדית גורפינקל, מנכ"לית "ערדום"
עזרא רבינס, מנהל מו"פ חקלאי ערבה דרומית
דוד לרר, מנהל "מכון הערבה" בקטורה

קליקה חבל אילות

© כל הזכויות שמורות